Delikatesy dla kota janikowo

Specjały dla kota

Wszyscy adoratorzy kotów wiedzą, że nasz pupil musi prawidłowo się odżywiać. Dieta musi być zbilansowana a przy tym mieścić najważniejsze składniki oraz witaminy, które są mu niezbędne.
Kot powinien posiadać karmę przystosowaną w szczególności: do wieku, rasy, lub aktywności. Karmy są rozmaite, ale warto czytać ich skład. Dobrze byłoby, by mieściły większą ilość mięsa. Karmy cenionych marek z marketów posiadają w większości wypadków 4% mięsa, a reszta to wypełniacze. Koty je pożądają ze względu na wzmacniacze smaku. Mój kot także na zakrętach nie wyrabia, jak czasami daje mu słynną karmę znanej marki. 
Trzeba swojemu zwierzakowi czasami dawać przysmaki dla kota. Mogą one być podawane pupilowi między posiłkami przykładowo w nagrodę za znakomicie wykonane zadanie. Mój kiciuś dostaje je kiedy grzecznie aportuje i przynosi zabawkę-myszkę lub bez powodu za to, że jest.
Koty to indywidualiści i poniekąd trudno je wytresować. Jednakże należy spróbować, bowiem może za dziesiątym razem przyniesie rzuconą zabawkę. Trzeba dbać o ich odpowiednią dietę, dlatego, że odpłacą się nam mruczeniem i mizianiem. Poza tym odpowiednio odżywiane będą żyły dłużej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.